Pelety

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí… zobrazit více

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí se vysokotlakým lisováním kvalitních dřevěných pilin bez použití pojiva.

Na rozdíl od zdrojů ropy, uhlí nebo plynu, je dřevo, tzv. biomasa zcela obnovitelný zdroj a tedy i užití tohoto paliva je šetrné vůči životnímu prostředí. Ročně doroste zhruba 3,5x více biomasy, než je lidstvo schopno spotřebovat k výrobě součastného množství vyráběné energie. 

Z dlouhodobého hlediska bude cena obnovitelných zdrojů oproti neobnovitelným klesat.

Spalování peletek probíhá bez jakýchkoliv negativních účinků na ekologii a i proto jsou ve světě podporovány projekty využívající biomasu, např. ninimálním daněnm tohoto paliva nebo podporou investic do zařízení na jeho výrobu. Palivo v podobě zpracované biomasy - peletky - jeje obecně považováno za palivo budoucnosti a nejen v zemích západní Evropy a Severní Ameriky je tato cesta považována za jedinou správnou možnou.

 

 

Pelety A2

Pelety A2

Pelety jsou vyrobeny ze smrkové piliny s příměsí kůry. Vyznačují se vysokou výhřevností a vyšší popelnatostí. Ekonomické řešení pro větší kotelny a kotle přizpůsobené na spalování pelet s obsahem kůry.
Cena: 222,60 € / 1050 kg / paleta (5,30 Kč/kg)
Cena: 204,00 € / 1000 kg/ bigbag (5,10 Kč/kg)
Detail
Pelety PREMIUM A1

Pelety PREMIUM A1

Pelety jsou vyrobeny z čistých smrkových pilin. Velmi kvalitní palivo s minimální popelnatostí a vysokou výhřevností zaručí bezproblémový chod Vašeho kotle.
Cena: 237,90 € / 975 kg/paleta (6,10 Kč/kg)
Detail
Pelety smrkové A1

Pelety smrkové A1

Pelety jsou vyráběny z čistých pilin smrkového dřeva. Použitý materiál zaručuje vysokou výhřevnost a nízký obsah popela.
Cena: 233,22 € / 975 kg/paleta (5,98 Kč/kg)
Detail
Royal Pellets EN plus A1

Royal Pellets EN plus A1

Pelety ROYAL PELLETS jsou vysoce hodnotné a kvalitní ekologické palivo vyrobené čistě ze 100% smrkových pilin bez příměsi kůry. Peletky se vyznačují vysokou hustotou, nízkým obsahem vody a velmi nízkou přašností.
Cena: 273,00 € / 1050 kg/paleta (6,50 Kč/kg)
Detail

Naše benefity