Pelety

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí… zobrazit více

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí se vysokotlakým lisováním kvalitních dřevěných pilin bez použití pojiva.

Na rozdíl od zdrojů ropy, uhlí nebo plynu, je dřevo, tzv. biomasa zcela obnovitelný zdroj a tedy i užití tohoto paliva je šetrné vůči životnímu prostředí. Ročně doroste zhruba 3,5x více biomasy, než je lidstvo schopno spotřebovat k výrobě součastného množství vyráběné energie. 

Z dlouhodobého hlediska bude cena obnovitelných zdrojů oproti neobnovitelným klesat.

Spalování peletek probíhá bez jakýchkoliv negativních účinků na ekologii a i proto jsou ve světě podporovány projekty využívající biomasu, např. ninimálním daněnm tohoto paliva nebo podporou investic do zařízení na jeho výrobu. Palivo v podobě zpracované biomasy - peletky - jeje obecně považováno za palivo budoucnosti a nejen v zemích západní Evropy a Severní Ameriky je tato cesta považována za jedinou správnou možnou.

 

 

Pelety A2

Pelety A2

Pelety jsou vyrobeny ze smrkové piliny s příměsí kůry. Vyznačují se vysokou výhřevností a vyšší popelnatostí. Ekonomické řešení pro větší kotelny a kotle přizpůsobené na spalování pelet s obsahem kůry.
Cena: 211,63 € / 1050 kg / paleta (5,20 Kč/kg)
Cena: 193,80 € / 1000 kg/ bigbag (5,00 Kč/kg)
Detail
Pelety borovicové A1

Pelety borovicové A1

Pelety jsou vyrobeny z čisté borovicové piliny. Výhodou této pelety je vyšší výhřevnost než pelety ze smrku, ale i mírně vyšší obsah popela.
Cena: 230,53 € / 975 kg/paleta (6,10 Kč/kg)
Detail
Pelety PREMIUM A1

Pelety PREMIUM A1

Peletky jsou vyrobeny z čisté smrkové hobliny. Velmi kvalitní palivo od českého výrobce s minimální popelnatostí 0,33 % a vysokou výhřevností zaručí bezproblémový chod Vašeho kotle.
Cena: 254,38 € / 1050 kg/paleta (6,25 Kč/kg)
Detail
Pelety smrkové A1

Pelety smrkové A1

Pelety jsou vyráběny z čistých pilin smrkového dřeva. Použitý materiál zaručuje vysokou výhřevnost a nízký obsah popela.
Cena: 230,52 € / 975 kg/paleta (6,10 Kč/kg)
Detail
Royal Pellets EN plus A1

Royal Pellets EN plus A1

Pelety ROYAL PELLETS jsou vysoce hodnotné a kvalitní ekologické palivo vyrobené čistě ze 100% smrkových pilin bez příměsi kůry. Peletky se vyznačují vysokou hustotou, nízkým obsahem vody a velmi nízkou přašností.
Cena: 268,60 € / 1050 kg/paleta (6,60 Kč/kg)
Detail

Naše benefity