Pelety

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí… zobrazit více

Pelety jsou granule kruhového průřezu nejčastěji o průměru 6 mm a délce do 40 mm, vyrábí se vysokotlakým lisováním kvalitních dřevěných pilin bez použití pojiva.

Na rozdíl od zdrojů ropy, uhlí nebo plynu, je dřevo, tzv. biomasa zcela obnovitelný zdroj a tedy i užití tohoto paliva je šetrné vůči životnímu prostředí. Ročně doroste zhruba 3,5x více biomasy, než je lidstvo schopno spotřebovat k výrobě součastného množství vyráběné energie. 

Z dlouhodobého hlediska bude cena obnovitelných zdrojů oproti neobnovitelným klesat.

Spalování peletek probíhá bez jakýchkoliv negativních účinků na ekologii a i proto jsou ve světě podporovány projekty využívající biomasu, např. ninimálním daněnm tohoto paliva nebo podporou investic do zařízení na jeho výrobu. Palivo v podobě zpracované biomasy - peletky - jeje obecně považováno za palivo budoucnosti a nejen v zemích západní Evropy a Severní Ameriky je tato cesta považována za jedinou správnou možnou.

 

 

Pelety borovicové A1

Pelety borovicové A1

Pelety jsou vyrobeny z čisté borovicové piliny. Výhodou této pelety je vyšší výhřevnost než pelety ze smrku, ale i mírně vyšší obsah popela.
Cena: 226,20 € / 975 kg/paleta (5,80 Kč/kg)
Detail
Pelety smrkové A1

Pelety smrkové A1

Pelety jsou vyráběny z čistých pilin smrkového dřeva. Použitý materiál zaručuje vysokou výhřevnost a nízký obsah popela.
Cena: 218,40 € / 975 kg/paleta (5,60 Kč/kg)
Detail
Royal Pellets EN plus A1

Royal Pellets EN plus A1

Pelety ROYAL PELLETS jsou vysoce hodnotné a kvalitní ekologické palivo vyrobené čistě ze 100% smrkových pilin bez příměsi kůry. Peletky se vyznačují vysokou hustotou, nízkým obsahem vody a velmi nízkou přašností.
Cena: 264,60 € / 1050 kg/paleta (6,30 Kč/kg)
Detail
Slunečnicové pelety

Slunečnicové pelety

Slunečnicové pelety jsou vyrobeny ze slupek slunečnice bez příměsí a pojiv. Je to ekologické palivo s vysokou výhřevností. Proti dřevěným peletám mají vyšší podíl popele. Jsou vhodné jako alternativa k uhlí do automatických kotlů na uhlí nebo peletkových kotlů na pelety A2 a agropelety. Vhodné pro kotle Multibio, Benekov, Blaze Harmony, Verner ...
Cena: 205,92 € / 990 kg/paleta (5,20 Kč/kg)
Detail

Naše benefity